Muhteşem Tırnaklar Ve Manikür İçin İpuçları

Spread the love

Saglıklı Ve Çekici Tırnaklar İçin Yapılması Gerekenler

manikür

 

Güzel ve etkileyici ellerin olmazsa olmazı bakımlı tırnaklardır. Tırnaklarınızın göz alıcı olmasını istiyorsanız; en doğru ürünleri kullanmayı ve düzenli manikür yaptırmayı ihmal etmemelisiniz.

AY ŞEKLİNİ BENİMSEYİN

Tırnaklarınızın dikkat çekmesini istiyorsanız, iki renk oje sürün. Moda olan ‘Yarım ay’ manikürünü deneyebilirsiniz. Bunun için tırnak etine yakın olan yarım ay şeklindeki bölüme ışıltılı gri, tırnağın ortasından ucuna kadar olan bölüme ise koyu mor renkte bir oje sürebilirsiniz. Bu tarz bir manikür; hem çok dikkat çekiyor, hem de modern görünüyor.

RUTİN BAKIM İÇİN…

Evinize yakın bir salon bulun ve her hafta düzenli bakım yaptırın. Eğer tırnaklarınız her zaman güzel görünürlerse, onlarla oynamak istemeyeceksiniz. Manikür yaptırdıktan sonra iki-üç günde bir oje koruyucu sürerek rengin daha kalıcı olmasını sağlayın

GECE NEMLENDİRİN

Eğer tırnaklarınız ince ve kuruysa, her gece tırnağın üzerine ve altına tırnak eti yağı sürün. Tırnak nemlendirmenin diğer bir yolu ise; her gün bir kase zeytinyağının içine tırnaklarınızı batırmak ve birkaç dakika bekletmek…

DESTEK ALIN

Zayıf tırnaklar için nemlendirme özelliğine sahip omega3 içeren 1000 mg. balık yağı ile 5 mg. biotin kullanabilirsiniz. Bir araştırmanın sonucuna göre; biotinin, katılımcıların yüzde 25’inin tırnaklarını kalınlaştırdığı belirlenmiş.

LİMONLA TEMİZLEYİN

Haftada iki kere temiz ojesiz tırnaklarınızı limonla ovun. Antibakteriyel özelliği de olan limon tırnaklarınızı beyazlatacaktır.

HİJYENE DİKKAT EDİN

Manikür-pedikür randevusu almadan önce salonun ne tür bir sterilizasyon sistemi kullandığını sormayı ihmal etmeyin. Aletlerin hastanelerde de kullanılan otoklav sistemiyle sterilize edilmesi gerekiyor. Yine de içinize sinmiyorsa kendi manikür setinizi götürün.

DOĞRU ŞEKLİ BULUN

Eğer uzun parmaklarınız varsa, her tırnak şekli size yakışacaktır (kare, oval, badem). Fakat parmakları kısa olanlar oval bir şekli tercih etmeli. Böylece parmaklar daha uzun ve kadınsı görünecektir.

UVB LAMBALARINDAN KAÇIN

Ojeyi kurutmak için kullanılan ultraviyole ışıklı aletler cildinizin daha hızlı yaşlanmasına neden olabilir; özellikle her hafta manikür yaptırıyorsanız! Ojenizi doğal yollarla kurutun.

BEJ RENGİ DENEYİN

Bej oje; abartısız ve etkili bir moda trendi. Bu renk; pembe ojeye göre ten renginizle daha güzel bir kontrast yaratır. Ayrıca bej; ilkbahar-yaz sezonunun renkli ve egzotik desenli kıyafetleriyle de çok uyumlu.

YEMEKTEN VAZGEÇİN

Tırnak yeme gibi kötü bir huyunuz varsa; yanınızda her zaman sakız, şeker ve yoğun bir el kremi bulundurun. Tırnaklarınızı ağzınıza götürmeyi düşündüğünüz anda sakız çiğneyin, şeker yiyin ya da ellerinize bolca krem sürün.

 

Daha Fazla Makaleye Ulaşmak İçin  Güzellik Sayfamızı Ziyaret Edebilir, düşünce ve önerilerinizi yorum kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir