EBA TV FREKANS AYARLARI NASIL YAPILIR?

Spread the love

eba tv frekans ayarı

EBA TV FREKANS AYARLARI NASIL YAPILIR? UYDUDAN VE TÜRKSAT TRT EBA TV FREKANS AYARI

EBA TV frekans ayarları nasıl yapılır? Türkiye’de milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim derslerine bugün itibariye başladı. Bilindiği üzere corona virüsü tedbirleri kapsamında dersler EBA üzerinden yapılıyor. Bu noktada MEB’in geliştirdiği EBA ile öğrenciler internet ve televizyon üzerinden eğitim görerek derslerinden geri kalmamış olacaklar. Bu bağlamda televizyon üzerinden canlı olarak EBA TV’yi izlemek isteyen milyonlarca öğrenci frekans bilgilerini merak ediyor. TRT ilkokul, ortaokul ve lise sınıfları için 3 ayrı kanalı yayına soktu. Peki, Türksat ve uydudan TRT EBATV frekans ayarı nasıl yapılır? İşte, EBA ilkokul, ortaokul ders programı ve frekans bilgileri ile canlı yayın kanalları…

Corona virüsü salgını nedeniyle okulların bir hafta tatil edilmesinin ardından bugün itibariyle uzaktan eğitim dersleri başladı. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı geliştirdiği EBA ile öğrencilerin internet ve televizyon üzerinden eğitim görerek derslerinden geri kalmamalarını sağlıyor. EBA TV canlı yayınlarının bugün başlaması ile birlikte frekans bilgileri vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer aldı. Peki, TRT EBA TV frekans bilgileri nelerdir? TRT ilkokul, ortaokul ve lise sınıfları için 3 ayrı kanalı yayına soktu. Peki, Türksat ve uydudan TRT EBATV frekans ayarı nasıl yapılır? İşte, EBA ilkokul, ortaokul ders programı ve frekans bilgileri ile canlı yayın kanalları…

EBA TV CANLI YAYIN İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Haberimizin içerisinden EBA TV frekans ayarına ulaşabilir, Türksat ve uydudan TRT EBATV frekans ayarını bulabilirsiniz…

 

 

TRT EBA TV CANLI İZLE! EBA TV FREKANS AYARI NASIL YAPILIR?

Kurulum yapacak olanlar için, uydudan ve Türksat üzerinden EBATV frekans bilgileri MEB tarafından duyuruldu. Milyonlarca veli, EBA TV frekans ayarı ile televizyonlarda uzaktan eğitimin yapılacağı kanalların kurulumunu gerçekleştirdi. Bunu yapamayanlar ise, ‘TRT EBA TV uzaktan eğitim canlı izle’ başlığı altında araştırmalarını yapıyor. Zira, EBA TV, internetten de canlı izlenebilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, ilkokul, ortaokul ve lise için uzaktan eğitim ders programı hakkında bilgi verdi.

TRT EBA TVFREKANS BİLGİLERİ

HD Alış bilgileri:

Alış frekansı :12.084 MHz

Polarizasyon : Yatay (H)

Sembol oranı : 13.750

FEC: 2/3

SD Alış bilgileri:

Alış frekansı :11.916 MHz

Polarizasyon : Dikey (V)

Sembol oranı : 30.000

FEC: 3/4

SD (Standart çözünürlüklü) EBA TV İlkokul SD, EBA TV Ortaokul SD, EBA TV Lise SD kanalları TURKSAT uydusu üzerinden 1916 MHz, Vertical (Dikey), Sembol Oranı:30.000 FEC:3/4 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS (TURKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV’lerde EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, EBA TV Ortaokul SD 90. Kanaldan, EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilir.

HD (yüksek çözünürlüklü) EBA TV İlkokul HD, EBA TV Ortaokul HD, EBA TV Lise HD kanalları TURKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV’lerde EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilir.

 

Buna benzer içeriklere ulaşmak için Eğitim sayfamızı inceleyebilir, fikir ve önerilerinizi bize yorumlarınızla iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir